Program „KTO? jak nie JA“ to:

  • Wsparcie rozwoju emocjonalnego, społecznego i moralnego młodzieży;
  • Pomoc młodzieży w lepszym poznaniu siebie, swoich wartości i nieuświadomionych dotąd cech;
  • Pomoc młodzieży w lepszym funkcjonowaniu z samym sobą i z innymi ludźmi;
  • Materiały dostosowane do młodzieży- język, forma, zadania;
  • Forma prowadzenia zajęć dostosowana do młodzieży – całkowite odejście od szkolnego schematu;
  • Systemowe podejście do rozwoju

Dla nastolatków program jest odpowiedzią na ich problemy – rozstanie z okresem dzieciństwa, opanowanie celów, wejście w nowy świat relacji, przejęcie odpowiedzialności za siebie i swoje postępowanie oraz silnych i zmiennych emocji. Odnalezienie się w nowym otoczeniu, zmaganie (jeszcze) z władzą dorosłych, planowanie przyszłości- odkrywanie własnych potrzeb. Uczestnicy programu podróżują w głąb siebie, po krainach – SAMOŚWIADOMOŚCI, SAMOREGULACJI oraz DZIAŁANIA. Pozwala to na lepsze poznanie siebie, odkrycie własnych wartości, celów oraz nieuświadomionych dotąd cech.

Dla rodziców i dorosłych program jest odpowiedzią na potrzebę podniesienia jakości swojego życia i/ lub życia rodziny. Praca koncentruje się nad rozpoznawaniem swoich emocji w ciele, odczytywaniem informacji, jakie z sobą niosą, rozszerzaniem świadomości siebie, „obsługi“ własnych emocji i usuwaniem barier blokujących nasze działania.

Siłą warsztatów jest proces grupowy w atmosferze pełnego zrozumienia i akceptacji . Przeglądając się w doświadczeniach i emocjach innych ludzi, z jednej strony szybciej odkrywamy swoje obszary do rozwoju, a z drugiej zyskujemy więcej akceptacji i wyrozumiałości dla siebie.

Jeśli chcesz  zapisać swoje dziecko
do Programu Akademia JA
 wypełnij formularz

Mira Szczepańska

Coaching emocji i relacji to obszar, w którym pomagam ludziom. Towarzyszę przy poszukiwaniu mocnych stron, które służą budowaniu autentycznych relacji.

DANE FIRMY

Centrum Consenso
Mirosława Szczepańska

ADRES: ul. Liliowa 6 m 3,
91-864 Łódź

TEL: +48 605 169 515
NIP: 726 143 70 18