Program „JA czyli KTO?“ to:

  • Wsparcie rozwoju emocjonalno- społecznego dzieci i młodzieży z wykorzystaniem adekwatnych narzędzi do pracy z grupą,
  • Pomoc dzieciom i młodzieży w odnalezieniu
    się ze sobą samym, ze swoimi emocjami w świecie, który je otacza, bycia wśród rówieśników, budowania zdrowych i jeszcze bardziej świadomych relacji nastawionych na współpracę, rozwinięcia umiejętności konstruktywnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych, stresujących, konfliktowych,
  • Zajęcia dostosowane do potrzeb rozwojowych dzieci, prowadzone w trzech grupach wiekowych przez licencjonowanych trenerów,
  • Systemowe podejście do rozwoju rodziny, poprzez propozycje warsztatów dla rodziców

Program „JA”

1-2 klasa szkoły podstawowej

Program został zaprojektowany tak, aby wspierać dzieci w pierwszych latach szkoły podstawowej. Pomaga radzić sobie z pojawiającym się w tym czasie lękiem związanym w nowym środowisku szkolnym, a także pozwala zrozumieć potrzeby i emocje innych.

Program „TY”

3-5 klasa szkoły podstawowej

Pomaga radzić sobie dziecku z jego dużą wrażliwością, ponieważ w tym wieku łatwo jest je skrzywdzić i sprawić przykrość, szczególnie ważna jest dla niego akceptacja i aprobata. Kolejną trudnością, którą program pozwala przepracować jest rosnąca agresja wśród chłopców i ostracyzm u dziewczynek. Program skupia się na rozwoju inteligencji emocjonalnej i empatii opierających się na uwadze, aktywnym słuchaniu, odczuwaniu rezonansu emocjonalnego.

Program „MY“

6-8 klasa szkoły podstawowej

Dedykowany jest młodzieży w czasem trudnym dla nich i otoczenia okresie dojrzewania. Program wspiera budowanie realnego obrazu “ja”, stabilnego poczucia własnej wartości, zrozumienia swoich i cudzych emocji, akceptacji dla emocji trudnych.

Jeśli chcesz  zapisać swoje dziecko do Programu Akademia JA
 wypełnij formularz

Wybierz lokalizację:

Zaznacz zgodę na kontakt

7 + 3 =

Mira Szczepańska

Coaching emocji i relacji to obszar, w którym pomagam ludziom. Towarzyszę przy poszukiwaniu mocnych stron, które służą budowaniu autentycznych relacji.

DANE FIRMY

Centrum Consenso
Mirosława Szczepańska

ADRES: ul. Liliowa 6 m 3,
91-864 Łódź

TEL: +48 605 169 515
NIP: 726 143 70 18