Akademia JA

Ośrodek w Łodzi

Akademia JA

Autorskie programy pracy z emocjami dzieci i młodzieży – od przedszkola przez szkołę podstawową aż do szkoły średniej.

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyrosło na dorosłego pewnego siebie, znającego swoją wartość, dobrze radzącego sobie z życiowymi wyzwaniami i trudnościami.

A jak wygląda to w praktyce?

Polskie nastolatki mają najgorszą samoocenę w Europie! Około jedna trzecia nastolatków w Polsce ma objawy depresji, a jeden na stu ma myśli samobójcze.

W późniejszym czasie młodzi ludzie mają trudności z odnalezieniem się na rynku pracy – pracodawcy narzekają na młodych pracowników, którzy są roszczeniowi, nielojalni
i nie chcą się angażować.

Z jakiego powodu emocje?

Zgodnie z regułą, że lepiej zapobiegać niż leczyć chcemy wspierać dzieci już od wieku przedszkolnego, aby w przyszłości zostały świadomymi dorosłymi, którzy potrafią radzić sobie w każdej sytuacji!

Naszym celem jest, aby dzieci od najmłodszych lat potrafiły rozmawiać o emocjach, aby dobrze sobie z nimi radziły, a w konsekwencji wyrosły na osoby pewne siebie, posiadające stabilne poczucie swojej wartości. Chyba każdy z nas chciałby, aby jego dziecko wyrosło właśnie na takiego dorosłego, prawda?

Nasze wieloletnie doświadczenie w pracy z ludźmi, a także znajomość programu nauczania w szkołach pozwoliły nam zaobserwować, że obszar ludzkich emocji jest niewystarczająco wspierany na wczesnym etapie rozwoju.

Dzięki naszemu wykształceniu wiemy jak wspierać człowieka w jego rozwoju. W Akademii JA nasze doświadczenie trenerskie i coachingowe pozwoliło wypracować nam metody, które są najbardziej efektywne, a bycie mamami nauczyło nas jak być z dzieckiem i pomagać mu odkrywać świat.

W Polsce praca z emocjami dzieci najczęściej sprowadza się do pojedynczych lekcji na godzinach wychowawczych lub włączania dzieci do programów profilaktyczno-terapeutycznych. Niestety o emocjach zaczynamy mówić dopiero wtedy, gdy dochodzi do sytuacji trudnych, a nawet skrajnych – agresji werbalnej bądź fizycznej na innych osobach czy autoagresji.

Dla porównania można podać szkoły w Danii, najszczęśliwszym kraju świata, gdzie co tydzień poświęca się godzinę na pracę dzieci z emocjami. Na takich lekcjach dzieci uczą się jak rozmawiać, rozpoznawać emocje własne i innych, radzić sobie z problemami, wypracowywać rozwiązania konfliktów.

Jak działamy?

W Akademii JA działamy procesowo i systemowo

Programy dla dzieci odbywają się w rytmie roku szkolnego, są dostosowane do okresu rozwojowego dziecka i odbywają się w małych grupach. Metody pracy z emocjami opierają się o zabawę a efekt zmiany u dziecka można zaobserwować po każdych zajęciach. Cykl spotkań rozpoczyna się na przełomie września/ października i trwa przez 30 tygodni aż do czerwca. Program obejmuje również warsztaty dla rodziców.

Programy dla młodzieży młodszej mają podobny rytm i czas trwania. Metody pracy opierają się o współpracę rówieśniczą i odkrywanie własnych zasobów.

Programy dla młodzieży starszej i dla osób dorosłych  – niezależnie od wieku trwają przez 12 tygodni z uwzględnieniem indywidualnych oczekiwań grup zgłaszających się do zajęć.

Dla dzieci programy są ułożone w taki sposób aby w kolejnym roku szkolnym mogły uczestniczyć w zajęciach z nowym programem.

Każdy z programów jest przygodą z samym sobą, uczy współdziałania w grupie i otwiera nowe możliwości.

3 programy do wyboru

Wyjątkowy program rozwoju emocjonalno-społecznego dla dzieci w wieku przedszkolnym

Wyjątkowy program rozwoju emocjonalno-społecznego dla dzieci w wieku szkolnym

Unikalny program dla młodzieży starszej i dorosłych oparty o raport kompetencje przyszłości

Jeśli chcesz  zapisać swoje dziecko
do Programu Akademia JA
 wypełnij formularz

Mira Szczepańska

Coaching emocji i relacji to obszar, w którym pomagam ludziom. Towarzyszę przy poszukiwaniu mocnych stron, które służą budowaniu autentycznych relacji.

DANE FIRMY

Centrum Consenso
Mirosława Szczepańska

ADRES: ul. Liliowa 6 m 3,
91-864 Łódź

TEL: +48 605 169 515
NIP: 726 143 70 18